جشنواره آخر فصل واجارو

بــزن بریــم
بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از واجارو
۱۹ خرداد

سفر یک روزه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به گیلان

طی سفر یک روزه دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به استان گیلان ۴ طرح دانش بنیان و فناور گیلان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. دکتر ستاری با حضور دکتر علی خیرالدین معاون محترم فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر اسداالله عباسی استاندار گیلان، دکتر علی باستی رئیس پارک علم و فناوری گیلان از چند شرکت دانش بنیان بازدید به عمل آوردند.

در طی این سفر یک روزه مرکز نوآوری در دانشگاه گیلان، کارخانه نوآوری گیلان مستقر در جاده کوچصفهان، فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری گیلان و مرکز نوآوری مکعب افتتاح و به بهره‌برداری رسید. همچنین ایشان در این سفر از شرکت دانش بنیان فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران، شرکت دانش بنیان پایا کلاچ، شرکت دانش بنیان زیست فرآورد پارس و خانه خلاق و نوآوری گیلان و شرکت‌ها و واحدهای مستقر فناور بازدید کردند.

به گزارش سایت خبری خط قرمز معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دیدار با استاندار گیلان و شهردار رشت حول محور موضوعات مدیریت پسماند با رویکرد شرکتهای دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها به گفتگو پرداختند. در ادامه به بررسی کوتاه پروژه‌های افتتاح شده توسط دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خواهیم پرداخت.

مرکز نوآوری دانشگاه گیلان

مرکز نوآوری دانشگاه گیلان در ۱۸۷۵ مترمربع مساحت و هزینه ای بیش از ۶ میلیارد تومان در ۳ خرداد ۱۴۰۱ توسط دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید. به گفته دکتر دکتر فرید نجفی، سرپرست دانشگاه گیلان در این مرکز تیم های استارتاپ متشکل از دانشجویان، فارغ التحصیلان و اعضای هیات علمی دانشگاه که دارای ایده‌های فناورانه‌ای که منجر به کسب و کار شود، جذب و مورد حمایت قرار می گیرند. این مرکز دارای بخش‌های مختلفی از جمله دفتر مالکیت فکری، صندوق پژوهش و فناوری گیلان و نمایندگانی از بخش خصوصی می‌باشد.

فضای کاراشتراکی پارک علم و فناوری استان گیلان

فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری استان گیلان در مرکز این استان، رشت، قرار دارد. به گفته امیر ملک‌پو معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان گیلان: این فضا برای فعالیت استارتاپ‌ها و کسانی که دارای ایده هستند طراحی شده و امکانات رفاهی برای یک روز کاری با هزینه کم در اختیار افراد قرار می‌گیرد. وی همچنین افزود:

بیش از دو میلیارد تومان برای فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری گیلان هزینه شده و ۲۳ استارتاپ امکان فعالیت در این فضا را دارند. حدود ۷۰ نفر می‌توانند به‌صورت مستقیم در این فضا برای شکل‌دهی به ایده‌ و استحکام کسب و کار خود مشغول به‌کار شوند.

نخستین کارخانه نوآوری گیلان

نخستین کارخانه نوآوری استان گیلان در جاده رشت به کوچصفهان قرار دارد. به گفته دکتر مسعود موسوی مدیر کارخانه نوآوری گیلان: این کارخانه با سرمایه گذاری بیش از یکصد میلیارد ریال با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شده که ۵۰ میلیارد ریال کمک این معاونت است. در مجموعه کارخانه نوآوری تعدادی شتاب دهنده تخصصی برای حمایت از استارت آپ ها و ایده‌ها مستقر شده است. وی افزود: کارخانه نوآوری بستری قابل گسترش است و هم اکنون بیش از چهار ایده و استارت آپ و سه تیم فناور در این مجموعه برای توسعه و اجرای پروژه‌های کسب و کار خود در حال فعالیت هستند.

ویدیو بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از واجارو:

مرکز فناور مکعب رشت

شرکت دانش‌بنیان فناور مرکز نوآوری مکعب رشت شامل ۳۵۰ متر مربع، ۸ اتاق و سالن و فضای کافه برای استراحت است. این شرکت دانش‌بنیان با ۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شخصی در سوم خرداد ۱۴۰۱ با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید. این شرکت فرصتی برای رشد جوانان با پشتکار گیلانی در فضایی متفاوت است. گفتنی است که ایده‌پردازان و صاحبان ایده‌های خلاق در حوزه‌های مختلف از حمایت‌ها و امکانات این مرکز بهره می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف آخر بهار