باشگاه مشتریان واجارو 🥳 😍

عوامل موثر در قیمت فندق

قیمت گذاری فندق وابسته به عوامل مختلفی است.

به گواهی بسیاری از خریداران خشکبار در جهان، خشکبار ایرانی یکی از بهترین انواع در جهان است و کیفیت فوق‌العاده بالایی دارد. بسیاری از این اقلام از جمله فندق به‌اندازه‌ای باکیفیت هستند که به بسیاری از کشورهای جهان صادر می‌شوند. قیمت فندق بسته به اینکه چه انواعی دارد و در کدام نواحی تولید می‌شود کاملا متفاوت است. درواقع عوامل بسیاری بر تعیین قیمت در این زمینه نقش دارند که هریک امکان افزایش یا کاهش قیمت را برای مصرف‌کنندگان مهیا می‌کنند.

درصورتی‌که شما از طرفداران فندق باشید، احتمالا به‌دنبال شگردهایی هستید که قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای خرید بیابید. با بررسی عواملی که مستقیما در تعیین قیمت این محصولات موثر هستند، این فرصت را دارید که محصولات باکیفیت و درعین‌حال به‌صرفه‌ای را بیابید. در طول مقاله پیش‌رو قصد داریم شما را با این عوامل آشنا کنیم و شرایط مختلف بازار در پاسخ به این عوامل را بررسی کنیم.

آیا روش‌های فروش بر قیمت فندق موثر است؟

فندق خواص متعدد زیادی دارد.

از آنجایی‌که این فندق‌ها بسیار محبوب و پرطرفدار هستند، این روزها از روش‌های فراوانی برای نزدیک‌کردن آن به سفره‌های مردم استفاده می‌شود. روش‌های متنوع فروش علاوه‌بر کمک به تولیدکنندگان حتی به خریداران نیز کمک می‌کند که با انجام مقایسه‌ای جامع و کاربردی به خرید محصولاتی بپردازند که کاملا متناسب با نیازهای آنان هاست. هرچند قیمت فندق در بازار به بسیاری از عوامل بستگی دارد، روش و شیوه‌های فروش نیز در این زمینه اثرگذار خواهند بود. معمولا خریدوفروش این محصولات به چند روش عمده انجام می‌شود:

  • فروش مستقیم و بدون واسطه از طریق تولیدکنندگان؛
  • فروش به‌وسیله نمایندگی‌های فروش که مجوزهای قانونی از طرف تولیدکننده دارند؛
  • فروش از طریق بسیاری از فروشگاه‌های کشور که به فروش خشکبار مشغول هستند؛
  • فروش اینترنتی و آنلاین از طریق فروشگاه‌های آنلاین

بدیهی است هر اندازه واسطه‌های بیشتری میان شما و تولیدکننده وجود داشته باشد، قیمت فندق پرداختی از سوی شما بیشتر خواهد شد. این درحالی‌است خرید از تولیدکننده به‌صورت حقیقی و آنلاین کاملا به‌صرفه و اقتصادی خواهد بود.

انواع خرید و قیمت فندق

معمولا خرید آنلاین و بدون واسطه از طریق سایت فروشگاهی تولیدکنندگان ارزان‌ترین قیمت‌ها را در اختیار خریدار قرار می‌دهد. در مرحله بعدی قیمت فندق در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین و نمایندگی‌های فروش خشکبار به‌مراتب ارزان‌تر از سایر نمونه‌هاست؛ چراکه شما با خرید آنلاین از شر بسیاری از هزینه‌های مازاد برای حضور فیزیکی خلاص خواهید شد. از طرفی اگر خوش‌شانس باشید یا به فروشگاه‌هایی مراجعه کنید که تخفیف‌های مناسبی را ارائه می‌دهند، این فرصت را دارید که تجربه ارزانی از قیمت فندق داشته باشید. همچنین مشاهده تنوع بالایی از محصولات و امکان انتخاب میان این محصولات از دیگر مزایای خرید آنلاین به‌حساب می‌آید، درحالی‌که شیوه خریدوفروش سنتی فاقد این ویژگی‌هاست.

فروش فله‌ای فندق چگونه بر قیمت‌ها موثر است؟

علاوه‌بر انواع خریدوفروش خشکبار، معمولا این محصولات به شیوه‌های دیگری نیز عرضه می‌شوند که به خرده‌فروشی یا عمده‌فروشی شناخته می‌شود. معمولا زمانی‌که افراد مستقیما از باغ‌دار و با حجم بالایی خریداری می‌کنند، فروش فله‌‌ای نام دارد که این مسئله در قیمت فندق تأثیرگذار است. بدیهی‌ است عدم نیاز به هزینه‌های مازاد برای بسته‌بندی و بسیاری از هزینه‌های حمل‌ونقل یا تبلیغات، در ارزان‌شدن قیمت موثر خواهد بود.

این درحالی‌است که خرده فروشی اصلا به نفع باغ‌دار و تولیدکننده نخواهد بود. از طرفی خریدار نیز قیمت فندق به‌مراتب بیشتری را پرداخت می‌کند. البته نوع دیگری از خریدوفروش به این شکل وجود دارد که برخی فروشگاه‌های معدود از آن بهره می‌برند. فروشگاه‌هایی نظیر واجارو مستقیما با کشاورزان و باغداران در ارتباط هستند و هیچ واسطه دیگری برای خریدوفروش وجود ندارد. این مسئله نیز دو سر برد خواهد بود و خریدار و تولیدکننده به یک اندازه سود می‌برند. این فروشگاه‌ها نیز فروش به دو صورت خرده و کلی را انجام می‌دهند.

قیمت فندق در گرو کیفیت محصول!

قیمت فندق در گرو کیفیت محصول است.

فندق در انواع و اقسام بسیار متنوعی تولید می‌شود و به‌فروش می‌رسد. هریک از انواع فندق موجود در بازار دارای کیفیت‌های مختلفی هستند که با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. به‌عنوان مثال فندق ترکیه که در آب‌وهوای بسیار مناسبی تولید شده و با بهترین نوع بسته‌بندی روانه بازارهای جهانی می‌شود از بهترین نمونه‌های کیفی فندق در جهان به‌شمار می‌آید. فندق تولیدشده در کشور ما نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است که امکان صادرات کیفیت‌های مرغوب آن به سراسر جهان مهیا شده است. قیمت فندق کاملا به درجه کیفی آن وابسته است. بنابراین انتظار محصول مرغوب و درعین‌‌‌حال ارزان عملا غیرممکن است.

قیمت فندق‌هایی که دانه‌های شیرین و خوشمزه‌ای دارند، نسبت به سایر نمونه‌ها بیشتر است. جالب است بدانید هر اندازه کیفیت این محصولات کشاورزی بیشتر باشد، درصدهای بالایی از انواع ویتامین‌ها، فیبر، مواد معدنی و چربی‌های مفید را شامل می‌شوند. بنابراین خرید محصولات باکیفیت در درجه اول اولویت بسیاری از خریداران قرار می‌گیرد؛ چراکه آن‌ها تمایل دارند از بهترین محصولات که حاوی مواد مغذی و مفیدی هستند بهره ببرند.

برندهای تولیدکننده خشکبار

شاید بسیاری از خریداران تصور کنند که برندهای مختلف اهمیت چندانی در انتخاب نوع محصولات ندارند. این درحالی‌است که شرکت‌های بزرگ و معتبر معمولا از بهترین تجهیزات و روش‌ها برای تهیه، آماده‌سازی و حتی بسته‌بندی محصولات خود استفاده می‌کنند. از طرفی آن‌ها برای دستیابی به رضایت مشتریان خود همواره می‌کوشند که خشکبار خود را از تولیدکنندگانی تأمین کنند که از کیفیت محصولات آن‌ها اطمینان دارند. دراین‌صورت با خرید یک برند معتبر و مشهور انتظار کیفیت بالا دور از دسترس نخواهد بود.

وجود چنین ویژگی‌های منحصربه‌فردی سبب می‌شود برخی برندهای مشهور قیمت فندق و سایر خشکبار را بیشتر از سایر قیمت‌های موجود در بازار ارائه دهند. درصورتی‌که اولویت اول شما قیمت است، بهتر است از برندهایی برای خرید استفاده کنید که شهرت نسبتا کمتری دارند. از طرفی شرکت‌های بزرگ این امکان را دارند که بهترین انواع و گونه‌های فندق همچون فندق کلارک، بارسلونا، کاسینا، ویلامت و غیره را از سراسر جهان تهیه کنند. بنابراین یکی از دلایل وجود قیمت‌های به‌مراتب بیشتر در این برندها چنین اقداماتی است که به‌منظور جلب نظر مشتریان انجام می‌شود.

انواع فندق هنگام خرید

اگرچه خرید و قیمت فندق به کیفیت، برند و عوامل بسیار دیگری وابسته است، به‌نظر می‌آید نوع فندقی که به فروش می‌رسد نیز در تعیین این قیمت‌ها موثر است. بدین معنا که قیمت فندق تازه در مقایسه با نمونه‌های کهنه‌تر بیشتر است. از طرفی فندق دارای نمونه‌های با پوست یا مغز است. از آنجایی‌که وزن فندق با پوست بیشتر است و بخشی از وزن آن را پوست تشکیل می‌دهد، قیمت‌های ارزان‌تری نسبت به مغز فندق دارند. درواقع قیمت فندق مغزشده بیشتر از نمونه‌های با پوست هستند.

از طرفی طبقه‌بندی‌های دیگری نیز وجود دارد که در قیمت فندق در بازار موثر خواهد بود. به‌عنوان مثال بسیاری از شرکت‌های عرضه‌کننده پس از تحویل این محصولات از تولیدکنندگان آن‌ها را به‌وسیله برخی تجهیزات و روش‌های مدرن طعم‌دار می‌کنند. شاید شما هم شنیده باشید که فندق را با مزه‌های مختلفی همچون فلفلی یا شور برشته می‌کنند که طبیعتا دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.
قیمت فندق شور در مقایسه با بسیاری از انواع آن در بازار متفاوت بوده که درواقع به دلیل همین مزه خاص است. برخی شرکت‌ها انواع فندق‌های با پوست یا مغزدار را به‌ دو صورت خام یا برشته عرضه می‌کنند. جالب‌ است بدانید این شرکت‌های بسته‌بندی حتی برای ایجاد تنوع بیشتر فندق‌های با پوست را به دو صورت شکسته و نشکسته عرضه می‌کنند که هر یک نیز دارای قیمت‌های متفاوتی است.

گران‌ترین فندق‌های ایرانی کدامند؟

قیمت گذاری فندق به عوامل مختلفی بستگی داردک

در خصوص آنکه گران‌ترین یا ارزان‌ترین محصولات خشکبار کدام‌اند باید مستقیما به کیفیت آن‌ها اشاره کنیم. بدین معنا که معمولا محصولاتی قیمت‌های گران‌بهایی دارند که در شرایط اقلیمی مناسبی کشت شده باشند و در یک کلام کیفیت و مزه فوق‌العاده‌ای دارند. در میان تمام شهرهایی که به کشت‌وکار فندق مشغول هستند، استان گیلان بسیار خوش‌نام است. معمولا محصولاتی که از شهرهای مختلف این استان حاصل می‌شود عطر و طعم فوق‌العاده‌ای دارد و اندازه مغزهای فندق آن بسیار درشت است. همین مسئله باعث می‌شود قیمت فندق تازه این استان بسیار بیشتر از سایر نمونه‌ها باشد.

اگرچه قیمت فندق شور و قیمت فندق تازه گیلان نسبت به بسیاری از محصولات دیگر بیشتر است، این محصولات دارای تنوع قیمتی مناسبی هستند و شما این فرصت را دارید که با یک خرید مستقیم و بدون واسطه تجربه مقرون‌به‌صرفه‌ای داشته باشید.

نتیجه گیری

خرید فندق به قیمت آن وابسته است و قیمت فندق در بازار متأثر از عوامل بسیاری خواهد بود. علاوه‌بر کیفیت که تقریبا مهم‌ترین مسئله در قیمت‌گذاری این قبیل خشکبار است، باید به انواع فندق نیز توجه داشت. معمولا فندق‌ها به‌صورت با پوست یا مغزشده، خام یا برشته، ساده یا طعم‌دار طبقه‌بندی می‌شوند که هریک باتوجه به هزینه‌های مصرفی در قیمت فندق موثر هستند.

از طرفی نوع برند تولیدکننده و اینکه این فندق‌ها در چه آب‌وهوایی پرورش یافته‌اند نیز در تعیین قیمت نهایی فروش تأثیرگذار است. از جنبه دیگری نوع خریدوفروش نیز بر قیمت فندق در بازار تأثیر می‌گذارد؛ چراکه خرید مستقیم و بدون واسطه از تولیدکننده، خرید اینترنتی یا خرید به‌صورت سنتی دارای ویژگی‌های متنوعی هستند و به نوعی طیف قیمت‌های بازار را تغییر می‌دهند. شرایط آب‌وهوایی گیلان برای پرورش فندق‌ بسیار مناسب بوده و همین مسئله در افزایش قیمت‌ این قبیل خشکبار با کیفیت موثر است.

0
نظرات شما

*
*

×